2023-03-28 Hírek
Az Alfa Laval bemutatja az AlfaNova GL50-et, az első, kifejezetten üzemanyagcellás rendszerekhez tervezett hőcserélőt
Az üzemanyagcellák fontos szerepet fognak játszani a zöld energiára való globális átállás során. A hidrogénben és származékokban - mint például az ammónia, a metanol és a metán - tárolt energia felszabadításával az üzemanyagcellák felgyorsíthatják a nagyobb kihívást jelentő ágazatok, például a hajózás és a nehézipar szén-dioxid-mentesítését. A létjogosultság kulcsa a rendszer maximális hatékonysága és az energiaveszteségek minimalizálása. Az Alfa Laval Net-zero bevezető rendezvényén bemutatott AlfaNova GL50 az első olyan hőcserélő, amelyet kifejezetten üzemanyagcellás rendszerekhez fejlesztettek ki.
Nagy hatékonyság a zöld energia értéklánc számára
Egyre több szén-dioxid-semleges üzemanyagot állítanak elő power-to-X folyamatok révén. Az üzemanyagcellák égetés nélkül biztosítják az X-to-power átalakítást - mondta Malgorzata Moczynska, a forrasztott és fúziós eljárással hegesztett hőcserélők üzletágának elnöke. "Ahhoz, hogy a legtöbbet hozzuk ki ezekből az üzemanyagokból, minden lépésnél minimalizálni kell az energiaveszteségeket. Itt jut szerephez az AlfaNova GL50 hőcserélő, amely segít az üzemanyagcellák gyártóinak elérni a rendszer maximális teljesítményét. Mindez része a dekarbonizáció felgyorsítására irányuló erőfeszítéseinknek."
Egy új fókuszterület
Az Alfa Laval elkötelezett a szén-dioxid-semleges energiarendszerek növekedésének és kereskedelmi forgalomba hozatalának támogatása mellett. Számos olyan technológiát kínálunk, amelyek fontosak az üzemanyagcella-gyártók és a hidrogén-értéklánc egyéb alkalmazásai számára. Az AlfaNova GL50 bevezetésével az üzemanyagcellák követelményeire összpontosítunk. "Itt az idő" - mondta Tue Johannessen, az üzemanyagcellák és energiatárolás ágazat üzletfejlesztési alelnöke. "Egyre nagyobb az igény a net-zero megoldások iránt. Tudjuk, hogy az üzemanyagcellák költségesebbek, mint a hagyományos motorok, de az üzemanyagcellás rendszerek magas hatásfoka nagyon vonzó. A rendszer összköltségének csökkentésével még életképesebb megoldássá tehetjük azt. Élvonalbeli innovációink, nagy volumenű gyártás kapacitásunk és globális infrastruktúránk ideális partnerekké tesz bennünket az üzemanyagcella-ipar számára. A megfelelő megoldásokat a megfelelő költségszinten kínáljuk. Az AlfaNova GL50 egy a sok lépés közül ebbe az irányba. Számos más innováción dolgozunk - kövessenek bennünket figyelemmel."
Kivételes teljesítmény extrém hőmérsékleten
Az AlfaNova GL50-et először az Alfa Laval Net-zero rendezvényén mutattuk be 2023. február közepén. A szabadalmaztatott AlfaFusion technológiával ellátott AlfaNova hőcserélők világszerte ismertek ellenállóságukról és arról, hogy a legkeményebb követelményű alkalmazásokban is helytállnak. Az új AlfaNova GL50 egy aszimmetrikus gáz-folyadék lemezes hőcserélő, amely 100%-ban rozsdamentes acélból készül. Kivételes teljesítménnyel akár 250 m3/h gázáramot és 750°C-os belépő gáz hőmérsékletet is tud kezelni. Ezáltal optimális választás üzemanyagcellás rendszerekhez, valamint olyan alkalmazásokhoz, mint a hulladékhő-visszanyerés, a biogáz utókezelése és az elektrolízisből származó hidrogén hűtése.
Kompakt erőmű
Egy kézben elfér, de az AlfaNova GL50 képes elvégezni a feladatot nagyon alacsony nyomásesés mellett - mondja Tue Johannessen. "A vízgőz kondenzálási képességének köszönhetően ideális olyan rendszerekhez, ahol az üzemanyagok, mint az ammónia vagy a metanol reformálást igényelnek."
Ez egy fontos lépés az Alfa Laval azon hosszú távú törekvésében, hogy nagy hatékonyságú, ipari méretű megoldásokkal támogassa az üzemanyagcella ágazatot.
További információért látogasson el az alfalaval.com/AlfaNovaGL weboldalra.
Címkék
Továbbiak Kapcsolt hő-és energia központ Távhűtés Épületgépészeti hűtés Épületgépészeti fűtés Légkondicionálás és hőszivattyús megoldások REF Kereskedelmi fagyasztás Ipari hűtés Hajóipari hűtés Távfűtés Ipari folyamat hűtés Csöves elpárologtató rendszer Léghűtés és hőszivattyús technológiák HVAC Megújuló és Energiahatékony Megújuló energia Hőerőmű