M37 Modul
Az Alfa Laval M37 modult kifejezetten a nagy viszkozitású termékek (50-250 cP) és fermentlevek ultraszűrésére (UF) és mikroszűrésére (MF) tervezték. A modul különösen alkalmas a biotechnológiai és gyógyszeripar, az élelmiszer- és italgyártás, valamint a cellulóz- és papírgyártás folyamataihoz.
Jobb termékek és folyamatok
Az ultraszűrés (UF) egyedülálló abban, hogy lehetővé teszi a folyadékok szeparálását, koncentrálását és tisztítását, mindezt egyidejűleg. A víz és az alacsony molekulatömegű anyagok áthaladnak a membránon, míg a nagy molekulatömegű anyagok fennakadnak rajta.
Mikroszűrő (MF) és ultraszűrő (UF) membránjaink kompozit szerkezete, amely egy mechanikai szilárdságot biztosító támasztórétegből és egy vékonyabb elválasztó rétegből áll a szeparáláshoz, a legjobb tulajdonságokat egyesíti: nagy mechanikai szilárdság és nagy kapacitás/áramlás.
Lemezes modul, M37
Az Alfa Laval lemezes M37 modul a rendkívül nagy viszkozitású folyadékok kezelésére szolgáló berendezés. Sok termék nem-newtoni, így hajlamos "elvékonyodni" az áramlási sebesség növelésével. Ezt a hatást teljes mértékben kihasználja az M37 modul vékonycsatornás rendszerének rendkívüli kialakítása, így a modulok olyan termékekhez is használhatók, amelyeket a legtöbb más UF-rendszerrel nem lehet kezelni.
A modul akár 27 m²-es membránfelülettel is kapható és akár 80°C-os hőmérsékleten, 15 bar nyomáson és 1 és 14 közötti pH értéken is működhet. Felszerelhető az Alfa Laval által forgalmazott ultraszűrő és mikroszűrő lapmembránok teljes választékával.
Előnyök
- rendkívül nagy viszkozitású anyagok feldolgozása
- nagy koncentrációjú termékek feldolgozása
- alacsony energiafogyasztás
- standardizált modulok akár 27 m²-es membránfelületekkel
- alacsony nyomáson történő működés
- ellenálló, mégis rugalmas rozsdamentes acél- és polimer szerkezet
- nyitott csatornás kialakítás révén viszkozitások széles skáláját képes kezelni
- egyszerű membrán hibafelismerés és csere
- pontos termelésnövelés a modulok méretének vagy számának növelésével
- higiénikus kialakítás, minden anyag megfelel az FDA és az EGK előírásainak
Hogyan működik
A betáp áram/retentátum a LabStakTM lemezes modulban lévő membránfelületek nyitott csatornáin áramlik keresztül.
A membránt számos réssel rendelkező üreges lemezek támasztják alá, amelyek lehetővé teszik a permeátum összegyűjtését és eltávolítását az egységből a permeátumgyűjtő csöveken keresztül.
A lemezes egységek magát a membránt használják a betáp/retentátum elkülönítésére és a permeátummal való keveredés megakadályozására. Ezzel megelőzhető a szivárgás magából a lemezkötegből is.
Az Alfa Laval lemezes modul kialakításának köszönhetően az egyes membránok a modul többi membránjának érintése nélkül cserélhetők.